Скільки людей залишилося в Україні: названа цифра
Олександр Гладун підкреслив, що ситуація в Україні продовжує погіршуватися.
Західні аналітики оцінюють кількість населення на підконтрольних територіях України у 29 мільйонів осіб, і ці дані є достовірними. Про це в інтерв'ю для ТСН.ua завершити Олександр Гладун, заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України.
За висновком експертизи, його оцінка чисельності з можливістю похибки в межах одного мільйона, що за сучасний рівень є прийнятним. «Цифра близько 29 мільйонів в основному відповідає дійсності. Якщо хтось називає 28 чи 30 мільйонів, сперечатися важко, адже об’єктивних даних у нас немає», – додав експерт.
Елла Лібанова, директорка Інституту демографії НАНУ, раніше заявляла, що держава має працювати з біженцями, наголошуючи на перевагах життя в Україні. Вона зазначила, що Україна не може конкурувати із зарплатами, які отримують люди в таких країнах, як Німеччина, Нідерланди чи Велика Британія.
«Ми маємо будувати роботу з громадянами, виходячи з того, що тут, в Україні, вони мають кращі умови, ніж за кордоном. У нас є власні переваги: батьківщина, звичний соціальний клімат і можливість зберегти належний соціальний статус. У багатьох країнах еміграції люди втрачають цей статус, і це теж важка хвороба», – підкреслила Лібанова.
Вона також заявила в інтерв'ю для «Главкому», що Україна більше не досягає чисельності населення в 50 мільйонів. На її думку, держава має адаптувати економіку до умов із меншою кількістю громадян.
«Нас уже не буде ні 50, навіть ні 40 мільйонів, якщо тільки не буде значної імміграції. Але навіть у цьому випадку це будуть не українці, і, навіть найімовірніше, не європейці», – зауважила вона.
Експертка також звернула увагу на тривожні демографічні тенденції: перед початком повномасштабної війни на одній жінці дітородного віку відпало 1,2 дитини, а після початку вторгнення цей показник погіршився до 0,9. Рівень – один із найнижчих у світі, Цей третє місце з кінця.