В 2024 році не виготовили 1,7 млн одиниць дронів і РЕБ, бо не було держзамовлень. Вартість цього озброєння — $2 млрд
У 2024 році приватні підприємства ОПК могли випустити понад 1,7 млн одиниць військової техніки, але через відсутність державних контрактів цього не сталося. Йдеться про 1,6 млн FPV-дронів, 72 тис. ударних дронів, 8,4 тис. розвідувальних, 1,6 тис. далекобійних дронів, а також тисячу наземних роботизованих комплексів і понад 1,5 тис. засобів РЕБ. Такі дані оприлюднили Технологічні Сили України, презентувавши «Лічильник зброї, якої немає» — інструмент, який відображає невикористаний потенціал ОПК. За підрахунками ТСУ, у виробників були можливості випускати до 4,7 тис. одиниць такої техніки щодня. Загальна вартість озброєння, яке не випустили, оцінюється майже у $2 мільярди. Повідомляється, що підприємства використали лише 37% своєї потужності, працюючи за держзамовленнями та контрактами благодійних фондів. «Більшість виробників приватного сектору ОПК розуміють колосальні потреби фронту та інвестують у масштабування виробництва. Відсутність безперебійних, прогнозованих закупівель державними замовниками завадила виробити та поставити армії таку кількість техніки», — зазначає виконавча директорка ТСУ Катерина Михалко. В майбутньому ТСУ планує оприлюднити детальний аналіз виробничих процесів і запропонувати рекомендації для покращення держзамовлень у рамках Плану стійкості Президента України за пунктом «Зброя». Нагадаємо, міністр оборони Рустем Умєров казав, що потенціал українського ОПК може зрости в три рази у 2025 році. Зокрема, він може сягнути $20 млрд. Для цього необхідні іноземні інвестиції. Також Катерина Черногоренко в інтерв’ю DOU розповіла, як у міністерстві ставляться до експорту ОПК, скільки учасників подалося на акселератор Defence Builder і що зміниться в наступному хакатоні «Наступ машин».
У 2024 році приватні підприємства ОПК могли випустити понад 1,7 млн одиниць військової техніки, але через відсутність державних контрактів цього не сталося.
Йдеться про 1,6 млн FPV-дронів, 72 тис. ударних дронів, 8,4 тис. розвідувальних, 1,6 тис. далекобійних дронів, а також тисячу наземних роботизованих комплексів і понад 1,5 тис. засобів РЕБ. Такі дані оприлюднили Технологічні Сили України, презентувавши «Лічильник зброї, якої немає» — інструмент, який відображає невикористаний потенціал ОПК.
За підрахунками ТСУ, у виробників були можливості випускати до 4,7 тис. одиниць такої техніки щодня. Загальна вартість озброєння, яке не випустили, оцінюється майже у $2 мільярди. Повідомляється, що підприємства використали лише 37% своєї потужності, працюючи за держзамовленнями та контрактами благодійних фондів.
«Більшість виробників приватного сектору ОПК розуміють колосальні потреби фронту та інвестують у масштабування виробництва. Відсутність безперебійних, прогнозованих закупівель державними замовниками завадила виробити та поставити армії таку кількість техніки», — зазначає виконавча директорка ТСУ Катерина Михалко.
В майбутньому ТСУ планує оприлюднити детальний аналіз виробничих процесів і запропонувати рекомендації для покращення держзамовлень у рамках Плану стійкості Президента України за пунктом «Зброя».
Нагадаємо, міністр оборони Рустем Умєров казав, що потенціал українського ОПК може зрости в три рази у 2025 році. Зокрема, він може сягнути $20 млрд. Для цього необхідні іноземні інвестиції. Також Катерина Черногоренко в інтерв’ю DOU розповіла, як у міністерстві ставляться до експорту ОПК, скільки учасників подалося на акселератор Defence Builder і що зміниться в наступному хакатоні «Наступ машин».